GRADIS - nowe spojrzenie na oświetlenie uliczne

Co ROBIMY?

GRADIS to innowacyjny start-up, który wykorzystuje algorytmy sztucznej inteligencji do tworzenia unikatowych rozwiązań związanych z projektowaniem oświetlenia dróg i ulic. Oszczędności wynikające z zastosowania technologii LED i oprogramowania GRADIS AI Solution sięgają 71%.
Go to PROJEKTOWANIE OŚWIETLENIA

PROJEKTOWANIE OŚWIETLENIA

Zastosowanie oprogramowania GRADIS AI Solution aż o 97% skraca czas projektowania oświetlenia. Wykorzystanie algorytmów samouczących i systemów sztucznej inteligencji nie tylko przyśpiesza proces, ale umożliwia też projektowanie wielowariantowe, które jest niezbędne dla dynamicznego sterowania. Projekty fotometryczne dostosowywane są do indywidualnych potrzeb, a ich wdrożenie może przynieść 16% oszczędności energii.

Go to DYNAMICZNE STEROWANIE OŚWIETLENIEM

DYNAMICZNE STEROWANIE OŚWIETLENIEM

GRADIS AI Solution umożliwia dynamiczne dostosowywanie oświetlenia do rzeczywistych warunków ruchu drogowego oraz poziomu światła zewnętrznego w celu obniżenia zużycia energii elektrycznej. Jest to jedyny system, który umożliwia sterowanie natężeniem lamp, przy jednoczesnym zachowaniu norm oświetleniowych. Zysk wynikający z implementacji systemu sterującego wynosi 15%.

Go to ZARZĄDZANIE DANYMI I INFRASTRUKTURĄ

ZARZĄDZANIE DANYMI I INFRASTRUKTURĄ

Zastosowanie naszego oprogramowania pozwoli na gromadzenie i zarządzanie danymi związanymi z infrastrukturą oświetleniową. Analiza tych danych pozwoli na szybszą reakcję i wykrycie ewentualnych awarii w funkcjonowaniu sieci.

Go to AUDYTY I DORADZTWO DOTYCZĄCE WYBORU OPRAW

AUDYTY I DORADZTWO DOTYCZĄCE WYBORU OPRAW

GRADIS służy też doradztwem w procesie inwestycyjnym. Brak precyzyjnie określonych parametrów oświetleniowych, jest częstym problemem przy realizacji przetargów. Oprócz usługi związanej z wyborem i zaprojektowaniem optymalnej instalacji świadczymy również usługi doradcze w zakresie wyboru technologii.

KORZYŚCI

 

OSZCZĘDNOŚCI

Aż 15% światowej energii przeznaczane jest na oświetlenie dróg i ulic. W Polsce jest ok. 3,3 mln lamp ulicznych, które zużywają rocznie energię elektryczną za prawie 780 mln zł. Dzięki wdrożeniu naszego systemu można zredukować te koszty o 71%.

BEZPIECZEŃSTWO

Projekty fotometryczne GRADIS AI Solution szczególną uwagę poświęcają dostosowaniu oświetlenia do norm. Równomierne oświetlenie i wyeliminowanie prześwietleń zwiększa bezpieczeństwo pieszych i kierowców.

ZDROWIE

Light Pollution, czyli zanieczyszczenie światłem, negatywnie wpływa na zdrowie mieszkańców miast. Zaburzony proces melatoninowy może prowadzić do wielu chorób. GRADIS AI Solution dostosowuje poziom oświetlenia do aktualnych warunków redukując zjawisko light pollution.

EKOLOGIA

Zastosowanie najnowszej technologii LED wpływa bezpośrednio na redukcję zużycia węgla, emisję CO2 i SO2 oraz pyłów emitowanych przez elektrownie do atmosfery.

GRADIS to unikatowa platforma, która znacząco zwiększa zwrot z inwestycji w oświetlenie dróg i ulic.

TRZY KROKI ABY ZAOSZCZĘDZIĆ ...

Samo użycie technologii LED w dzisiejszych czasach powoduje utratę potencjalnych zysków z dodatkowych oszczędności ...
GRADIS to o 71% mniejsze koszty

Zgodnie z danymi podawanymi przez Komisję Europejską w "Zielonej Księdze" dzięki półprzewodnikowym źródłom światłą LED można osiągnąć oszczędności energii wynoszące do 40%. Przygotowanie optymalnego projektu fotometrycznego za pomocą oprogramowania GRADIS AI Solution pozwala na osiągniecie oszczędności 65%. Nasze oprogramowanie to także możliwość przygotowania multi-wariantowego projektu, stanowiącego podstawę dynamicznego sterowania, tutaj oszczędności mogą osiągnąć poziom 71%.

  • Użycie technologii LED daje oszczędności rzędu 40%

  • Właściwe użycie technologii wraz z optymalnym projektem fotometrycznym to dodatkowe 16% (patrząc na całą inwestycje)

  • Dynamiczne sterowanie wraz z precyzyjnym doborem poziomu ściemnienia w czasie rzeczywistym zwiększa oszczędność o następne 15%

DLA KOGO DOSTARCZAMY ROZWIĄZANIE

Platforma GRADIS to podstawa do budowy ecosystemu produktów i usług dla lepszego oświetlenia.

Obszary wiejskie, gminy i Miasta

np. gmina Pabianice
Dużo gmin i miast dysponuje starym oświetleniem, bardzo ważnym czynnikiem jest analiza kosztów oraz opracowanie optymalnego planu rozwoju. GRADIS w gminie Pabianice dokonał inwentaryzacji oraz audytu oświetlenia ulicznego.

Producenci opraw oświetleniowych

np. GE Lightinig, Schreder
GRADIS zrealizował kilka projektów dla producentów, przykładem może być projekt na 6’000 punktów dla jednego z miast. Projekt polegał na realizacji inwentaryzacji oraz wykonaniu projektu fotometrycznego. Całość prac nie przekroczyła 2 tygodni.

Instytucje publiczne i prywatne

np AGH
Prywatne i publiczne instytucje dysponują oświetleniem zewnętrznym – poprzez odpowiednie zarządzanie możliwe jest uzyskanie dodatkowych oszczędności. GRADIS wykonał dla AGH audyt oświetlenia jednego z parkingów oraz zaproponował optymalny dobór opraw.

Operatorzy i dystrybutorzy energii

np. EANDIS
Optymalna infrastruktura jest bardzo ważnym czynnikiem u dystrybutora energii. Pozwala na optymalizaje przesyłu bez konieznoścci rozbudowy sieci, oraz optymalizacje umów związanych z utrzymaniem oświetlenia. PhoCa została użyta przez Belgijskiego dystrybutora.

WSPIERA NAS

CHCESZ DO NAS DOŁĄCZYĆ ...

AKTUALNOŚCI

Sprawdz co robimy i gdzie możesz się z nami spotkać ...

JEŚLI COŚ CIE ZACIEKAWIŁO

Pozostał swój adres email lub wyślij nam numer telefonu, a skontaktujemy się z Tobą.