GRADIS - A NEW LOOK AT THE OUTDOOR LIGHTING

GRADIS

GRADIS to innowacyjny startup który w swoich rozwiązaniach wykorzystuje algorytmy sztucznej inteligencji aby wyznaczyć optymalną konfigurację parametrów instalacji opraw oświetleniowych: położenie, przewieszenie, kąty instalacji, wybór oprawy, poziomy ściemnienia itp. Dzięki użyciu rozwiązań GRADIS AI możliwe jest uzyskanie ponad 71% oszczędności zużycia energii elektrycznej oraz 9% oszczędności inwestycyjnych.

CZYM SIĘ ZAJMUJEMY?

Projektowanie oświetlenia

Użycie rozwiązania GRADIS AI pozwala skrócić czas realizacji projektów fortometrycznych nawet o 97% Użycie algorytmów samouczących i sztucznej inteligencji nie tylko przyśpiesza proces ale także umożliwia wytworzenie wielu wariantów projektu które mogą być użyte w procesie sterowania oświetleniem Projektowanie oświetlenia stworzone przez GRADIS jest dostosowanie do indywidualnych potrzeb co skutkuje obniżeniem kosztów operacyjnych o 16%.

WIELOWARIANTOWE STEROWANIE DYNAMICZNE

Rozwiązanie GRADIS AI pozwala na dostosowanie poziomu oświetlenia do warunków panujących na jezdni takich jak intensywność ruchu, warunki pogodowe czy światło otoczenia. Pozwala to na dodatkowe ograniczenie konsumowanej energii. Gwarantujemy pełne spełnienie norm przy realizacji sterowania, oraz obniżenie kosztów operacyjnych o 15%.

ZARZĄDZANIE INFRASTRUKTURĄ

Poprzez użycie rozwiązania GRADIS AI wszystkie informacje o infrastrukturze przechowywane są w jednym miejscu. Analiza tych informacji w czasie rzeczywistym daje możliwość do szybkiej reakcji na usterki linii lub opraw.

AUDYTY INFRASTRUKTURY I DORADZTWO

GRADIS świadczy usługi związane z wykonaniem audytów aktualnej infrastruktury oświetleniowej oraz doradztwem. Pomagamy migrować rozwiązania do nowych technologii a także wskazywać na jakie parametry podczas realizacji zamówień należy zwrócić uwagę,

KORZYŚCI

 

OSZCZĘDNOŚCI

15% światowej energii jest zużywane przez oświetlenie zewnętrzne. Dzięki naszym usługom możemy ograniczyć ten wskaźnik nawet o 71%. Co przekłada się na znaczne oszczędności w obszarze kosztów operacyjnych.

BEZPIECZEŃSTWO

Projekty fotometryczne realizowane przez rozwiązanie GRADIS AI są w pełni zgodne z obowiązującymi normami. Zapobieganie zjawisku „lighting pollution” przy pełnej zgodności z normami podnosi bezpieczeństwo przechodniów i kierowców.

ZDROWIE

„Light pollution” ma negatywny wpływ na ludzkie zdrowie i warunki środowiska, Prowadzi do zaburzenia procesu melatoniny, co w wielu przypadkach prowadzi do chorób. GRADIS AI dostosuje poziom oświetlenia do określonych potrzeb obniżając poziom zanieczyszczenia światłem („lighting pollution”)

EKOLOGIA

Połączenie technologii LED z rozwiązaniami GRADIS AI pozwala na obniżenie poziomu zużycia energii co pośrednio przekłada się na zmniejszenie emisji CO2, SO2 i PM.

GRADIS oferuje unikalną platformę pozwalającą skrócić czas zwrotu dla twojej inwestycji ...

TRZY KROKI ABY ZAOSZCZĘDZIĆ

Użycie technologii LED daje możliwość pozyskania dodatkowych oszczędności ..
GRADIS pozwala na redukcje kosztów o 71%

W porównaniu z oświetleniem sodowym wprowadzenie technologii LED daje 40% redukcję rocznych kosztów energii [według EU Green Book] . Dodatkowo dzięki możliwości punktowej redukcji parametrów oprawy rozwiązanie GRADIS AI pozwala na opracowanie projektu który charakteryzuje się redukcją kosztów nawet o 65%. Dodatkowe oszczędności możemy uzyskać stosując multi-wariantowe sterowanie - daje to nam oszczędności sięgające średnio do 71%

  • Użycie technologii LED daje możliwość ograniczenia o 40% zużycia energii elektrycznej w porównaniu do technologii sodowej.

  • Wybór właściwej oprawy oraz parametrów instalacji pozwala na dodatkowe 16% oszczędności

  • Dynamiczne sterowanie oświetleniem realizowane w czasie rzeczywistym pozwala na zaoszczędzić dodatkowo 15% kosztów.

DLA KOGO DOSTARCZAMY ROZWIĄZANIE

Platforma GRADIS to podstawa do budowy ecosystemu produktów i usług dla lepszego oświetlenia.

Obszary wiejskie, gminy i Miasta

np. gmina Pabianice
Dużo gmin i miast dysponuje starym oświetleniem, bardzo ważnym czynnikiem jest analiza kosztów oraz opracowanie optymalnego planu rozwoju. GRADIS w gminie Pabianice dokonał inwentaryzacji oraz audytu oświetlenia ulicznego.

Producenci opraw oświetleniowych

np. GE Lightinig, Schreder
GRADIS zrealizował kilka projektów dla producentów, przykładem może być projekt na 6’000 punktów dla jednego z miast. Projekt polegał na realizacji inwentaryzacji oraz wykonaniu projektu fotometrycznego. Całość prac nie przekroczyła 2 tygodni.

Instytucje publiczne i prywatne

np AGH
Prywatne i publiczne instytucje dysponują oświetleniem zewnętrznym – poprzez odpowiednie zarządzanie możliwe jest uzyskanie dodatkowych oszczędności. GRADIS wykonał dla AGH audyt oświetlenia jednego z parkingów oraz zaproponował optymalny dobór opraw.

Operatorzy i dystrybutorzy energii

np. EANDIS
Optymalna infrastruktura jest bardzo ważnym czynnikiem u dystrybutora energii. Pozwala na optymalizaje przesyłu bez konieznoścci rozbudowy sieci, oraz optymalizacje umów związanych z utrzymaniem oświetlenia. PhoCa została użyta przez Belgijskiego dystrybutora.

WSPIERA NAS

CHCESZ DO NAS DOŁĄCZYĆ ...

AKTUALNOŚCI

Sprawdz co robimy i gdzie możesz się z nami spotkać ...

JEŚLI COŚ CIE ZACIEKAWIŁO

Pozostał swój adres email lub wyślij nam numer telefonu, a skontaktujemy się z Tobą.